Dobrá káva ako firemný benefit

Dobrá káva je pre firmu tiež dôležitá. Rituál pitia kávy v zamestnaní býva pre chod firmy každodennou súčasťou. Prečo by ale mohlo záležať firme na odbere kvalitnej kávy a získať tak kávu ako firemný benefit?


Benzín intelektuálov

Káva stimuluje metabolizmus a centrálnu nervovú sústavu človeka. Vďaka kofeínu podporuje nielen výkonnosť, ale aj fantáziu, tvorivosť a asociáciu myšlienok. Navyše môžme v prípade kvalitnej kávy pochovať mýty o zlom vplyve kávy na organizmus človeka. Práve naopak, v prípade kvalitnej a správne prípravenej kávy môžme dokonca hovoriť o pozitívnych účinkoch na zdravie organizmu.


Lojalita zamestnanca

Zamestnancom bývajú poskytované rôzne benefity od zamestnávateľa, aby mali pocit, že sa o nich firma zaujíma, stará sa o ich potreby a váži si ich. Vďaka dobrej káve sa zamestnanci nemusia spoliehať iba na kávu z kaviarní, pretože tú dobrú majú priamo v práci. (O dôvovod viac tešiť sa do práce. 🙂 ) Zároveň nadobúdaju pocit, že im chce zamestnávateľ poskytnúť len to najlepšie. Lojalita dobrého zamestnanca teda súvisí aj s pitím dobrej kávy vo firme.


Vizitka v očiach (ústach) klientov

Šálka dobrej kávy vie tiež urobiť na klienta dojem. Nie len zamestnanci chcú mať pocit, že im firma chce dopriať len to najlepšie. Pri rokovaniach a pracovných stretnutiach je pozvanie, alebo ponúknutie kávy klientovi už zaužívaným zvykom. Okrem pozitývnych zdravotných účinkov má kvalitná káva aj dobrú chuť a arómu, ktorá stimuluje chuťové a čuchové senzory k navodeniu dobrého pocitu.

A presne to chceme, aby mal klient dobrý pocit 🙂Dnes už je ponuka káv pestrejšia ako tomu bývalo. Vďaka pražiarom kávy na Slovensku si dnes už môžete vychutnať kvalitnú, čerstvo praženú kávu aj v práci. Ako na to? Nepotrebujete k tomu profesionálny kávovar, stačí správna káva. V domácich automatických kávovaroch najlepšie fungujú stredne pražené zmesi na espresso. Čo je to zmes? Zmes káv je mix káv viacerých odrôd z viacerých oblastí, ktoré spolu perfektne ladia a nevyžadujú si takú náročnosť prípravy, ako kávy odrodové, ktoré boli pestované a pochádzajú z konkrétnej oblasti.


0 komentárov k “Dobrá káva ako firemný benefitPridajte vlastný →

Pridaj komentár